0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Чому жовтіють металопластикові вікна

Віконні конструкції з ПВХ славляться високим рівнем шумоізоляції, добре зберігають тепло в приміщенні і не пропускають холод. Крім цього, вони відрізняються прекрасним зовнішнім виглядом, завдяки білому, гладкому профілю. Однак часто споживачі зауважують, що пластикові вікна втрачають свій первозданний зовнішній вигляд. Конструкція з часом покривається подряпинами, її поверхня стає шорсткою, а снігова білизна набуває жовтого відтінку. Причинами цього можуть стати кілька факторів, проте головною вважається низькоякісна сировина.

У чому небезпека пожовтіння профілю?

У більшості випадків, профіль для вікон виготовляють із ПВХ, що славитися неймовірно маленьким ступенем світлостійкості, а через постійну дію сонця, він починає змінювати свій початковий колір. Крім цього, сонячне тепло викликає зміни в структурі, впливаючи на хімічні сполуки в матеріалі, іншими словами відбувається фотохімічна деструкція.

Жовтизна матеріалу, це лише початок руйнівних змін, за якими в найближчому майбутньому послідує руйнація молекулярних сполук, що спричинить появу тріщин і крихкості, а саму конструкцію почне коробити.

Як запобігти жовтизні конструкції?

У період зародження індустрії з виробництва металопластикових вікон проблема з пожовтінням зустрічалася постійно. Однак, завдяки аналізу проблеми та пошуку можливих рішень, сучасні віконні конструкції залишаються білими довгий період часу.

Запобігти змінам кольору або хоча б мінімізувати цю ймовірність, можливо завдяки доданню до складу ПВХ наступних компонентів:

  • Стабілізатори світла, що беруть на себе сонячні промені;
  • Антиоксиданти, що роблять молекулярну структуру полівінілхлориду більш стабільною на молекулярному рівні.

Конструкції, які мають у своєму складі вищезазначені компоненти, здатні зберегти свій первозданний вигляд протягом багатьох років.

Як запобігти пожовтінню ПВХ?

Білій колір конструкції буде довше зберігатися, якщо спочатку вибрати якісний профіль у перевіреного виробника, крім цього, важливий правильний догляд:

  • Для очищення поверхні використовувати тільки спеціальні рідини або мильний розчин;
  • Виключити використання абразиву;
  • Слідкувати за тим, щоб у процесі встановлення профіль не отримав механічних пошкоджень або подряпин.

Для спрощення процесу догляду за віконними конструкціями, деякі виробники пропонують клієнтам лінійку засобів догляду за пластиковими, гумовими та скляними елементами скління, що розроблені спеціально для підтримки естетичного зовнішнього вигляду та кристально-білого кольору.

У разі якщо профіль все ж таки пожовк, повернути йому первозданний вигляд не вийде, адже будь-які засоби для відбілювання або очищення ще більше посилять ситуацію. Поліпшити ситуацію можна за допомогою фарбування або покриття спеціальною плівкою.

Коментарі