0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Як правильно встановити металопластикові вікна своїми руками?

Одним із етапів переробки будинку є заміна вікон на нові конструкції із пластику та металу. Така робота потребує вагомих зусиль, знань, умінь та допоміжних приладів.


Поради щодо встановлення пластикових вікон

Щоб цей процес пройшов успішно, варто покладатися на деякі поради:

 • Пластикові вікна повинні чітко відповідати розмірам. Занадто великий розмір не дозволить помістити шар гідроізоляції, а надто маленький, вимагатиме великої площі запінювання;
 • Очистити віконний отвір від сміття, шматків бетону та цементу, щоб забезпечити монтажній піні хорошу зчіпку з отвором;
 • Правильно помістити раму в отвір, щоб нова конструкція не піддавалася деформації через занадто щільне розміщення, або навпаки, не бовталася;
 • Обов'язково встановити підвіконня та зовнішній відлив, а також використовувати достатню кількість пластин для кріплення;
 • Скористатися спеціальними стрічками для гідроізоляції;
 • Використовувати спеціальні герметики для швів;
 • Вдатися до достатньої кількості монтажної піни, щоб не залишити порожніх зазорів;
 • Вирівняти конструкцію водяним рівнем вертикально.


Монтаж пластикових вікон, з чого почати?

Для початку потрібно переконатися, що є всі необхідні інструменти та матеріали. Щоб поставити конструкцію, не обійтися без молотка, зубила, приладу для витягування цвяхів, електролобзика, потужного перфоратора. Серед необхідних дрібних інструментів варто забезпечити себе шестигранниками, викрутками, пасатижами, спеціальним ножем та рівнем з рулеткою.

Для процесу так само варто придбати герметик і піну для монтажу. Не обійдеться процес без спеціальних клинів, мастила для фурнітури, стрічки для ущільнення та великої кількості шурупів.

Наступний етап – демонтаж. Максимально акуратно, без особливих руйнувань та пилу вилучити та викинути старі рами. Далі з отвору, що утворився, вимітають сміття і пил, при цьому варто все побризкувати водою, щоб не дихати пилом.

Перед тим, як ставити, конструкцію розбирають. Вилучають склопакет, попередньо витягнувши штапики. Далі демонтують стулки, залишаючи лише віконну раму.

Наступним етапом вважається монтаж підставочного профілю. Його фіксують піною для монтажу, завбачливо вирівнявши за допомогою рівня. Перед тим, як покінчити з монтажем, потрібно перевірити, як на нього кріпиться рама.

На встановленій основі роблять розмітку для майбутніх кріплень, роблячи між ними проміжки в 50-60 см. Відповідно до цієї розмітки, на стіні робляться отвори під кріплення анкерними болтами.

Віконна рама повинна розміщуватися в отворі на третину від його товщини. А встановити її на потрібній висоті, можна за допомогою брусків. Вікно потрібно розмістити так, щоб відлив був під потрібним нахилом, і було місце для монтажу підвіконня. Далі його рівняють горизонтом.

Вірно виставлену конструкцію фіксують. Всі місця кріплення прикручують шурупами за допомогою шуруповерта або викрутки, тим самим фіксуючи раму по діагоналі, послаблюючи або затягуючи кожне кріплення.

Далі всі герметизують і запінюють остаточно. Завершальним етапом установки варто вважати установку підвіконня та відливу. Для цього поверхню чистять від пилу, підганяють розмір підвіконня, монтують його в спеціальний паз і фіксують піною.


Якщо процес зроблений з помилками, можна спостерігати такі неприємні моменти:

 1. Вікно важко відкрити або закрити, для цього потрібно докласти зусиль;
 2. Є щілини між вікном та отвором;
 3. Вікно не має потрібного кріплення і трохи рухається у віконному отворі;
 4. У закритому положенні відсутня герметичність;
 5. Скло тріснуло.

З процесом встановлення вікон, при належній вправності, може впоратися будь-який бажаючий, але чи варто вчитися цьому і практикуватися на нових вікнах, помилка, в установці яких зведе нанівець усі їхні переваги. А щодо установки балконів або панорам, тут і зовсім потрібно мати великий досвід. З цієї причини варто звернутися до бригади фахівців, які поставлять вікна та балкони під ключ у Кривому Розі швидко і правильно. А головне, можна бути впевненим, що нові вікна будуть відповідати очікуванням.

Коментарі