0 грн
Зробити замовленняЯк регулювати металопластикові двері
Енергоефективність та бездоганний зовнішній вигляд роблять металопластикові двері одними з найбільш популярних варіантів для будь-якого приміщення. Для того щоб навіть з плином часу вони добре служили, не видавали неприємного скрипу і не було проблем з герметичністю, потрібне регулювання механізмів. Ця дія необхідна не тільки при встановленні, але і в процесі експлуатації, адже металопластикові двері, як і будь-який інший механізм, схильні до зносу.
Як зрозуміти, що виникла потреба в регулюванні?
Про те, що металопластикові двері настав час відрегулювати, говорить наступний ряд факторів:
- Відсутність герметичності. Причиною цього може стати погане прилягання стулки;
- Дверне полотно третиться і чіпляється. Проблема супроводжується неприємними звуками, і якщо це вчасно не виправити, може вийти з ладу фурнітура;
- Порушення роботи ручки та замку. Якщо ручка розхитана, або навпаки, працює дуже туго, значить, механізм вимагає негайного чищення та виправлення просідання полотна;
- Перекошене або провисне дверне полотно. Щоб перевірити, чи є така проблема, потрібно просто обвести контур полотна та проаналізувати розташування цієї лінії, яка в ідеалі має бути паралельною рамі;
- Погана робота замків. Якщо замок почало заклинювати, значить, час його очистити від сміття і забруднень, або, якщо видно знос, відремонтувати, або просто замінити на новий.
Як налаштувати?
За наявності знань та розуміння, як правильно робити дану процедуру з металопластиковими дверима, та маючи під рукою необхідний набір інструментів, на весь процес піде близько 30 хвилин. Регулювання проводять на двох елементах: втулках, які служать для замикання дверей, і петлях, що в свою чергу дозволяють закривати і відкривати дверне полотно.
Необхідні інструменти
Щоб процес пройшов легко, потрібно мати під рукою наступний набір інструментів:
- Ключ шестигранний, бажано в діаметрі 3 та 4 міліметри;
- Викрутки: плоска та хрестова;
- Пасатижі;
- Лінійка та рулетка.
У деяких випадках, може знадобитися заміна ущільнювача, тому варто обзавестися набором спеціальних ущільнювальних гумок. Якщо причина не в них, а у фурнітурі, перед її обслуговуванням, знімають накладки для декору, відкриваючи тим самим доступ до гвинтів. Як тільки цей етап буде завершено, можна приступати до самого регулювання.
Регулювання металопластикових дверей та її особливості
Процес має свої нюанси залежно від проблеми, яку потрібно вирішити.
Виправлення розгерметизації
Насамперед потрібно збільшити прилягання полотна, що дозволить підвищити герметичність. Для цього підкручують ексцентрик, а саме його спеціальну позначку на пару міліметрів. Якщо прокрутити його у бік приміщення, притиск знижується, їли навпаки – посилюється.
Виправлення провисання та перекосів.
Через активну експлуатацію або значну тяжкість самої конструкції, металопластикові двері можуть покоситися. Виправити це можна за допомогою шестигранника, яким потрібно провернути спеціальний паз, що знаходиться вгорі під заглушкою. Перевернувши його за годинниковою стрілкою, полотно піднімають, а якщо його потрібно опустити, паз провертають проти годинникової стрілки.
Якщо металопластикові двері провисли нерівномірно, відрегулювати потрібно як нижню, так і верхню її частину. І в цьому випадку також прокручують бічні пази, що при провертанні в правий бік наближають полотно до петлів, а прокручування пазів вліво віддалить полотно.
Усунення скрипу
Поскрипування при відкритті або закритті можна легко прибрати за допомогою мастила, яке розроблено спеціально для таких цілей і наноситься на петлі.
Ремонт дверної ручки
Для комплектації металопластикових дверей, використовують два види ручок: стаціонарні та рухомі. Рухлива ручка часто буває двосторонньою і оснащується замком. Її тривала експлуатація призводить до того, що вона розхитується, або навпаки туго працює.
Щоб виправити проблему з розхитаною ручкою, потрібно зняти захист та за допомогою викрутки підтягнути кріплення. Щоб послабити ручку, необхідно перевірити, в якому положенні полотно, адже воно нерідко може бути причиною, а також прибрати сміття, що накопичилося. Якщо це не допомогло, варто замінити ручку.