0 грн
Зробити замовленняЯк вибрати вхідні двері у квартиру?
У мережі існує десятки порад: як підібрати вхідні двері. Рекомендується враховувати експлуатаційні характеристики, естетичність, якість та ступінь безпеки. Але запам'ятати переваги та недоліки кожної переглянутої моделі складно. Тому перед знайомством з усіма типами дверних полотен, популярних сьогодні, ми рекомендуємо визначитися з наступними параметрами:
- Для чого потрібні двері? Якщо ви купуєте її для квартири, особливу увагу необхідно звернути на шумоізоляцію та безпеку. Приватний сектор захищений парканом і знаходиться на окремій ділянці, тому для нього вибирають моделі з підвищеною теплоізоляцією, яка не потрібна у захищеній тамбуром квартирі.
- Який рівень безпеки потрібен? Залежно від цих характеристик підбирати товщину полотен, замки та тип покриття.
- Які експлуатаційні характеристики повинні мати полотно?
- Вартість, яку ви готові заплатити.
Металеві вхідні двері – найбільш актуальний варіант для квартири. У них оптимальний рівень захисту від злому та проникнення сторонніх звуків та запахів. Дерев'яні та пластикові моделі краще використовувати для міжкімнатного з'єднання.
Актуальні види дверей
Кожні 5-10 років ринок поповнюється новими моделями, які мають підвищений рівень безпеки. Тому перше з чим варто визначитися – який тип захисту для вас найбільш актуальний:
- Від злому та проникнення. У такому випадку варто звернути увагу на броньовані, обладнані протиударним покриттям полотна. Їх оснащують додатковими ребрами жорсткості, броненакладками, посиленими металевими листами та спеціальним покриттям.
- Від проникнення сторонніх звуків, запахів, низьких температур. Такі моделі блокують звуки з під'їзду та допомагають зберегти тепло чи прохолоду у приміщенні. Двері мають щільний наповнювач та герметичний контур.
- Від пожеж. Подібні дверні полотна роблять із негорючих матеріалів, додаючи нетоксичний утеплювач. Залежно від класу здатні затримувати відкрите полум'я та чадний газ 30-60 хв.
Габарити дверей та товщина полотна
Стандартним розміром одинарної дверної коробки вважається висота 200-206 см, ширина - 82-96. Але це не означає, що потрібно підбирати модель чітко за цими параметрами, оскільки на ринку в широкому асортименті представлені одинарні, полуторні та подвійні моделі, формат яких можна підібрати під коробку.
Щодо товщини металу, то оптимальною шириною вважається варіант від 1,5 до 8 см. Такі моделі добре протистоять механічному впливу і не роблять двері занадто важкими. Оптимальна вага полотна – 80-90 кг. Більш важкі можуть призвести до зсуву коробки, через що термін експлуатації моделі буде нижчим.
Вибираючи вхідні двері до квартири варто також задуматися про антивандальне покриття. Воно продовжить термін служби дверного полотна та допоможе йому зберегти естетичний зовнішній вигляд.
Безпека
Для цього критерію важливо перевірити такі параметри, як ребра жорсткості та замки. Чим більше ребер жорсткості буде вбудоване, тим вищий рівень злостійкості буде біля дверей. Рекомендовано вибирати моделі, оснащені вертикальними та горизонтальними підсилювачами.
Замки для вхідних дверей роблять наступні:
- циліндрові;
- сувальдні;
- моноблочні.
Найбільш міцними вважаються сувальдні. Вони продовжують якісно виконувати функції, навіть якщо в них потрапить невелике сміття. Ще один плюс моделі: її завжди можна перекодувати, якщо втратили ключ. Тому вони користуються особливою популярністю у батьків школярів.
Звуко- та теплоізоляція
Щоб двері не пропускали сторонній шум, а також захищали від проникнення температури та запахів ззовні, рекомендується віддавати переваги моделям, що мають додатковий лист металу всередині та утеплювач. Найбільш популярними матеріалами для тепло- та звукоізоляції є:
- Поролон. Коштує не дорого, але служить у рази менше за інші матеріали.
- Пінопласт. Довго слугує, добре ізолює, але не пожежостійкий.
- Мінвата. Оптимальний варіант з гарною ізоляцією та високим рівнем пожаростійкості, але коштує дорожче.
Важливу роль для ізоляційних показників грає коробка. Тому на цьому етапі заощаджувати не можна. Краще вибрати модель, виготовлену з цільної гнутої труби. Вона буде набагато міцнішою і захистить двері від просідання.
Ціна
Вартість виробу залежить від виробника, фурнітури, матеріалу дверного полотна, утеплювача, покриття та товщини металу. На цих характеристиках заощаджувати не рекомендується. Але ціна залежить від оформлення. Простий класичний варіант, що добре поєднується з інтер'єром, обійдеться недорого і служитиме роками. Але якщо ціна не важлива, то зовнішній вигляд обмежуватиметься лише вашою фантазією, оскільки оббивку можна зробити зі МДФу, шкірозамінника, скла та прикрасити її декоративними елементами на ваш смак.