0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Як вибрати вхідні двері?

Перше питання, яке покупці чують від консультантів у магазині: «Ви купуєте вхідні двері до квартири або в будинок?» Залежно від відповіді будуть відрізнятися не тільки габарити, але і тепло-/звукоізоляційні характеристики. Оскільки вхідні полотна у квартирах виходять у під'їзди, високі теплоізоляційні властивості їм не потрібні. Але необхідно підібрати такі двері, які будуть здатні забезпечити шумоізоляцію. При виборі моделі для приватного сектора необхідно орієнтуватися швидше на теплоізоляцію, оскільки двері виходять прямо на вулицю.

Як підібрати двері для приватного сектора?

Вхідні вуличні двері повинні бути насамперед стійкими до впливу зовнішнього середовища. Оскільки вони виходять на вулицю, їм доведеться стикатися з температурними перепадами від +40 влітку до -30 взимку. Дерев'яний матеріал навіть за умови використання спеціального покриття довго не прослужить. Тому для вулиці рекомендується купувати металеві полотна, вкриті спеціальною плівкою/напилювачем.

Також важливо, щоб двері не вигоряли, вільно відчинялися і не піддавалися корозії. Часто перед вхідними дверима встановлюють козирок, що захищає дверне полотно від опадів та потрапляння прямих сонячних променів.

Вхідні двері для будинку

Вибір дверей у квартиру

У квартирах двері виходять у тамбур чи безпосередньо у під'їзд. У цьому випадку перше, про що необхідно подумати – як відчинятимуться двері. Якщо вона виходить у тамбур, необхідно підібрати модель, яка підійде за габаритами і дозволить комфортно виходити.

Якщо ж двері виходять у під'їзд, то на перший план виходять безпека та ізоляційні властивості моделі. Вона повинна мати високий рівень зламостійкості та бути герметичною, щоб не пропускати сторонні запахи та шум.

Вхідні двері в квартиру

Безпека конструкції

Механічно пошкодити металеве полотно дверей досить складно. Але при зломі необов'язково ламати листок: достатньо пошкодити петлі та зняти двері. Тому як для приватного сектору, так і квартир рекомендується встановлювати вхідні полотна з петлями всередині. Також на безпеку впливають такі фактори:

  • Наявність ребер жорсткості. Найбільш оптимальний варіант – 2 горизонтальні та 1 вертикальне.
  • Якісні замки. Переважно у вхідні двері встановлюють циліндричні та сувальдні замки. Також можна зустріти моноблочні. Перші виділяються тим, що циліндр можна замінити, не змінюючи замок. Але при попаданні всередину замку сміття можуть виникнути проблеми з його роботою. Сувальдні вважаються найбільш оптимальним варіантом, оскільки не псуються через дрібне сміття і легко перекодуються.
  • Наявність протипожежного та протиударного покриття. Деякі двері роблять із негорючого матеріалу, що дозволяє їм затримувати відкрите полум'я на 30-60 хв., щоб пожежні служби встигли приїхати та врятувати тих, хто перебуває у приміщенні.

Товщина листа міцних металевих дверей повинна бути не менше 1,5 мм. При цьому рекомендується встановлювати моделі із 2 або 3 плитами. Особливу увагу варто приділити коробці, оскільки рама зварена з відрізків або куточків швидко втратить форму і не зможе тримати броньовані двері.

Зовнішнє оформлення

Вхідні двері бувають одно- та двопільні. Розрізняються вони за габаритами та кількістю стулок. Однопільні складаються з 1 дверного полотна, що відкривається всередину або назовні. Двопільні розрізняються за такими видами:

  • Рівнопільні. Складаються з двох однакових стулок, розміщених симетрично.
  • Нерівнопольні. Мають дві стулки, одна з яких ширша.
  • Полуторні. Складаються з 1 стандартних дверей і другі рівно в половину менших.

Перевага двопольних моделей в тому, що вони дозволяють вносити в будинок габаритні вироби та збільшувати проходи за потреби. Також подібні дверні полотна здатні додати антуражу до будинку та зробити його більш вишуканим.

Зовнішнє та внутрішнє оформлення дверей залежить від бюджету. Прикрасити моделі можна за допомогою скла, кування, МДФу, м'якої оббивки та інших декоративних елементів. На внутрішній бік можна встановити дзеркало. Також можна додати напилення або плівку, залежно від ваших уподобань.

Коментарі