0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Як змінити ущільнювач на пластиковому вікні?

У процесі експлуатації, металопластиковим вікнам необхідний своєчасний догляд та обслуговування, що включає заміну ущільнювача. Така проста маніпуляція допоможе відновити герметичність віконної конструкції.

Ущільнювач для металопластикових вікон

Всі сучасні вікна у Кривому Розі, як металопластикові, так і дерев'яні, оснащені ущільнювачем, що є рельєфним прошарком, що знаходиться у спеціальному виїмці по всьому периметру віконної рами. У закритому положенні каучуковий або гумовий прошарок забезпечує повну герметизацію конструкції завдяки своїй здатності зберігати еластичність незалежно від температурних умов і вологості.

Віконні елементи ущільнення виконують захисну функцію, тим самим оберігаючи приміщення від пилу, шуму, природних опадів, а також вуличних запахів. Окрім цього, вони роблять процес експлуатації стулки більш комфортним та легким.

Як зрозуміти, що час ущільнювача замінити?

Вдатися до заміни гумового прошарку потрібно тоді, коли вона перестала виконувати свої функції, стала занадто жорсткою, а її зовнішній вигляд набув видимих пошкоджень, таких як тріщини або інші вади. Крім того, про те, що настав час змінювати стрічку, свідчать такі ознаки:

  • конденсат на профілі або склопакеті;
  • відсутність герметичності;
  • поява зледеніння на віконній конструкції в період сильних морозів;
  • наявність вологи на укосах і самої віконної конструкції, і як наслідок цвілі та грибка;
  • просочування неприємних запахів у приміщення.

Як замінити ущільнювач на новий?

Щоб легко зробити заміну, знадобиться канцелярський ніж, клейовий пістолет, силіконовий клей та ножиці.

Почати роботу варто зі зняття старого гумового прошарку шляхом підтягування її ножем та вилучення з паза помірним зусиллям. Далі, виїмку необхідно очистити від бруду, залишків клею та вологи. Щоб досягти якісної герметизації, стрічку кріплять цілісним шматком по всьому периметру.

Щоб ущільнювальна стрічка була надійно зафіксована, по кутах рами наносять силіконовий клей, після чого нову стрічку монтують у пази, а її кінці надійно склеюють між собою.

Перевірка правильності монтажу стрічки ущільнювача

Щоб перевірити, що ремонт вікон у Кривому Розі пройшов успішно, і ущільнювач встановлений правильно, потрібно кілька разів відкрити та закрити стулку, щоби переконатися, що свіжий монтаж зберігає своє вихідне положення. Після цього необхідно переконатися, що у закритому положенні віконна конструкція герметична.

Щоб продовжити службу нового ущільнювача, варто дотримуватись деяких рекомендацій:

  • пару раз протягом року мити вікна та очищати всі їхні елементи від бруду;
  • для зниження ймовірності утворення тріщин, стрічку необхідно змащувати гліцерином або силіконом;
  • закривати вікна на період ремонту або інших запилених робіт, щоб захистити віконну конструкцію від забруднень та механічних пошкоджень.
Коментарі