0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Пластикові чи алюмінієві вікна?

У більшості випадків, вибір нового скління падає на два популярні види – пластикові вікна та алюмінієві, кожен з яких має свій унікальний набір особливостей. Визначитись з рамою, допоможе вивчення параметрів, переваг та характеристик того чи іншого варіанту. Крім цього, перед тим як вибрати, необхідно вивчити тип будівлі, бік, куди виходитимуть вікна, і їх розмір. Такі дані теж допоможуть зробити правильний вибір.

Наприклад, для квартир, будинків або невеликих приміщень чудово підійде ПВХ. Балкони або лоджії без опалення, можна засклити будь-яким із цих способів. А ось для великих віконних отворів, таких як скляні альтанки чи панорами, краще вибрати метал. Виходячи з цього, підбір типу рами, має таку ж важливість, як і, наприклад, визначення, які металопластикові вікна краще ставити.

Чим відрізняються вікна з ПВХ від алюмінієвих?

Основна різниця полягає в самій конструкції.

  1. Кількість камер. Для вікон ПВХ є нормою вибір необхідної кількості камер. Металевий аналог має тільки два види: теплий і холодний.
  2. Розмір. Алюміній дозволяє створювати великі конструкції, в той час як ПВХ аналог має свої обмеження – не більше 3.7 квадратних метрів.
  3. Складання. Алюміній збирається воєдино за допомогою гвинтів та куточків, що дає можливість у разі потреби легко розібрати його. Пластикова версія, зібрана за допомогою термозварювання, є нерозбірною.
  4. Монтажна ширина. Алюміній надійний та міцний матеріал, що дозволяє створити компактні та легкі вікна.

Крім цього, варто враховувати вартість скління, адже пластиковий варіант коштує порівняно дешевше.

Параметри пластикових та алюмінієвих вікон

На вибір того чи іншого скління впливають не тільки його характеристики, але й місце встановлення та вимоги до нового скління. Щоб вибрати потрібний варіант, потрібно добре розумітися на параметрах, на основі яких буде простіше визначитися.

Наприклад, ПВХ краще використовувати для віконних отворів менше 4 квадратних метрів, адже на більший розмір вони не розраховані. Що стосується температурного режиму, то пластик може почати деформуватися при температурі більше 70°С, а метал, що зберігає стабільність при будь-яких температурах, крім цього, така конструкція, дає можливість замінювати окремі фрагменти. Також він легший і дозволяє втілити в життя фактично будь-яке дизайнерське рішення.

Алюмінієвий профіль має широкий спектр колірних рішень і структур, які можуть бути в матовому або глянсовому варіанті. Що стосується безпеки, то і тут метал має вагому перевагу, адже він не займається, а завдяки жорсткості, має високий ступінь захисту від злому. Однак такий профіль досить дорогий, адже навіть його установка обійдеться дорожче, але й прослужити він здатний значно довше, в межах 40-80 років, за умови правильної експлуатації та належного догляду.

Коментарі