0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Прозорі сонячні панелі, що незабаром витіснять стандартні вікна

За період останніх кількох років витрати, що йдуть на вироблення сонячної енергії, стали відчутно нижчими. Цей ресурс, що використовується для отримання відновлюваної енергії, відрізняється значною економічністю, і що важливо на сьогоднішній день, він абсолютно не завдає шкоди навколишньому середовищу. Такі вагомі переваги підбурюють інженерів, а також дизайнерів до пошуку рішень для наступного рівня, коли подібні конструкції для отримання енергії сонця вдасться зробити повністю прозорими і використовувати замість класичного скління житла.

Сонячні панелі, що існують на даний момент, мають непрозорий елемент, проте він здатний захопити максимально можливу кількість світла, з якого надалі отримують електрику. Проблема в тому, що збільшення прозорості такої конструкції знижує її здатність вбирати і перетворювати світло, іншими словами, її результативність значно знижується. Тому, головне завдання сучасних компаній, що займаються виробництвом такої апаратури, зробити її прозорою, при цьому зберегти ефективність.

Способи, які допоможуть отримувати сонячну енергію з вікон

Існує два робочі варіанти, які допоможуть використовувати скління не тільки за його прямим призначенням, але й як пристрій для поглинання та переробки сонячного ресурсу.

  1. Перший варіант, має на увазі наявність матеріалу, що поглинає світло, між панелями зі скла. Компанія UbiQD, що розташована в Лос-Аламосі, дала цьому способу назву «технологія квантових точок», в основі якої здатність матеріалу поглинати сонячне світло і відображати його до своїх країв, звідки, він вже буде перетворюватися на електрику.
  2. Інший варіант, це покриття шибки спеціальним складом, що має здатність поглинати енергію сонця. Компанія Редвуд-Сіті, що знаходиться в місті, під назвою Ubiquitous Power, застосовує даний метод, і говорить про те, що для отримання електрики, використовує як ультрафіолетовий, так і інфрачервоний спектр сонця, пропускаючи їх крізь видимий спектр.

Пробні версії від обох компаній були вмонтовані в багатьох об'єктах для перевірки ефективності роботи, і, як результат, обидві розробки проходять шлях до запуску на виробництво. Це говорить про те, що вже через деякий час, шибки для квартир, будинків або офісів, будуть випускатися з можливістю отримувати електрику з сонячного світла. А це означає, що епоха громіздких панелей, що займають колосальну кількість місця, незабаром закінчиться.

Ефективність вікон, що працюють як сонячні панелі

Максимальний показник результативності такого інноваційного скла, якого вдалося досягти на даному етапі, дорівнює 5% перетвореної енергії, це всього чверть того, що здатні видати сучасні панелі. На перший погляд, це досить скромний показник, проте, якщо брати до уваги, що вікна не вимагають додаткового місця, і при цьому виглядають як стандартне скління, цей показник є непоганим.

Приміром, якщо велика офісна будівля заповнить свій фасад вікнами, здатними переробляти сонячне світло в енергію електрики, у них більше не буде необхідності використовувати дах для встановлення потрібної кількості стандартних панелей, а використовувати її для інших цілей. Таким чином, у майбутньому можна очікувати того, що такі вікна підвищать свою ефективність і поступово замінять звичайні, а будинки, квартири та офіси стануть автономнішими та екологічнішими.

Коментарі