0 грн
Зробити замовленняРегулювання металопластикових вікон своїми руками
Пластикові вікна встановили вже понад 70% мешканців України. З кожним роком ця цифра зростає, незважаючи на те, що вони коштують від 1000 грн. Їхня ціна обумовлена функціональністю. Вони не пропускають повітря, зберігають тепло взимку та забезпечують комплексне провітрювання влітку.
Такі вікна не вибагливі у догляді, але потребують регулювання, яке продовжить термін їх експлуатації на роки. Проводити її можна самостійно, а займе це лише 5-10 хвилин часу.
Як зрозуміти, чи час регулювати пластикові вікна?
Існують ситуації, в яких навіть професійний ремонт не допомагає усунути проблему. Тому найкращим варіантом буде запобігти її ще до виникнення. Раз на півроку, під час зміни сезону, рекомендується підтягувати деталі, щоб у них не утворювалися щілини та не надходило зайве повітря. Обов'язково регулювати пластикові вікна потрібно, якщо:
- рух стулки відбувається з утрудненнями, а при закриванні або відкриванні механізм заїдає або не реагує;
- стулка нещільно притискається до рами, а в будинку з'явився протяг;
- ручка бовтається і не відразу повертається;
- стулка провисла і не виходить вільно з отвору.
Такі проблеми під час щоденного використання виникають у всіх. Особливо, якщо ви часто залишаєте пластикові вікна відчиненими. Але виправити ситуацію можна за кілька кроків.
Як відрегулювати пластикові вікна своїми руками?
Насамперед подивіться, вироби якого виробника у вас стоять. У рекламі ми часто чуємо: “Наші пластикові вікна виготовлені за унікальними кресленнями. Ви не знайдете у світі подібних тощо”. Щодо матеріалів, то це відповідає дійсності. Деякі виробники використовують екоматеріали, інші навпаки намагаються здешевити продукт за будь-якої можливості. Але функціональність та структура виробів у всіх схожа.
6 кроків до оновлення
Оскільки відмінності у роботі пластикових вікон, хоч і незначні, але є, насамперед знайдіть інструкцію з експлуатації вашої моделі. Але якщо її немає, дотримуйтесь наших порад:
- Визначте, чи потрібне регулювання. Спробуйте повернути ручку, чи все працює? Зачиніть двері в кімнату, щоб не було протягу і прочиніть вікно. Якщо воно закрилося саме, необхідно підтягнути стулки. Подивіться на контури: краї віконного отвору повинні йти паралельно лініям стулок. За найменшої похибки, краще відразу все усунути. Візьміть аркуш паперу, затисніть його між стулкою та рамою, і якщо вдалося витягнути, значить необхідний ремонт.
- Підготуйте інструменти. Вам знадобляться: шестигранники, рулетка, викрутки, прокладки з ПВХ та плоскогубці. Вони є в будинку майже кожного, а якщо ні, то купити їх можна в найближчому магазині будматеріалів.
- Налаштуйте ручку. Це найпростіша частина, адже кріплення ґрунтується на двох болтах. Візьміть рукою та потягніть на себе декоративну заглушку, поверніть її на 90 градусів та підтягніть болти, які знаходяться за нею. Іноді ручка заїдає через брак мастила. У такому разі зніміть її, почистіть пилососом та змастіть рідиною для вікон. Заміна ручки відбувається за тим же сценарієм.
- Якщо пластикове вікно треться при відкриванні або закриванні, попрацюйте з регулювальним гвинтом. Відкрийте половину для провітрювання. Знайдіть регулювальний гвинт, що знаходиться в торцевій частині стулки (ближче до верху). Покрутіть його шестигранником: якщо потрібно підняти механізм, то за годинниковою стрілкою, а якщо опустити, то проти. Перевіряйте працездатність після кожного повороту, щоб не перестаратися. Проблема пішла не повністю? Виконайте все те саме з гвинтом з нижньої петлі.
- Відрегулюйте щільність притискання стулок. Відкрийте вікно і в центрі ви побачите ексцентрики. Вони схожі на шестигранні болти. За промовчанням їх виставляють на центр. Але для щільнішого притиску стулок їх опускають і ставлять горизонтально, а для легшого піднімають і фіксують прямо. Це можна зробити руками, але якщо не виходить, використовуйте плоскогубці або шестигранник.
- Налаштуйте вертикальне та горизонтальне положення пластикового вікна. Відкрийте його та зимитуйте процес закривання, натиснувши на блокатор. Поверніть ручку в положення провітрювання і прокрутіть гвинт за годинниковою стрілкою 2-3 рази, якщо хочете підсилити, або проти годинникової, щоб послабити.
Що робити, якщо не виходить?
Все це зробити ви можете своїми руками. Але якщо після завершення роботи пластикове вікно не почало працювати, зверніться до професіоналів. Іноді проблема прихована глибше, ніж нам здається, і лише профільний фахівець здатний вирішити її не пошкодивши конструкцію.