0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Розширення балкона у хрущовці: як це зробити правильно?

У старій хрущовській квартирі цілком реально зробити сучасне планування та отримати комфортне та функціональне житло, як у сучасній новобудові. Одним із способів це зробити є розширення балкона під ключ у Кривому Розі. Таким чином, можна збільшити основний метраж кімнати або отримати ще одну окрему кімнату, зимовий сад, кабінет або продумане місце для зберігання речей.


Процес збільшення площі поділяється на два види:

 • реконструкція, що має на увазі додаток додаткової квадратури в межах 30 сантиметрів. Такі зміни у плануванні можна робити без відповідної перереєстрації;
 • перепланування, що має на увазі збільшення площі більше ніж на 30 сантиметрів. Такі зміни вимагають оформлення в БТІ та збору необхідних документів, до яких входитиме письмова згода на перепланування від сусідів.


Способи збільшення розміру балконного простору

Для розширення квадратури існує лише три варіанти:

 • додавання квадратних метрів за рахунок плити. Такий варіант має на увазі кріплення металевого каркаса до плити, завдяки чому можна отримати площу бажаного розміру. Далі на нову плиту монтується перегородка, що стане основою для встановлення віконних конструкцій;
 • збільшення квадратури за рахунок підвіконня. Такий спосіб передбачає, що розмір підлоги залишиться тим самим, а розширення буде лише на рівні стекол. Нове підвіконня можна буде використовувати як зручний столик, зону для творчості чи зимового саду;
 • збільшення від скління та утеплення. Металева опора нової конструкції кріпиться таким чином, що формує трикутник від підвіконня до основи, в простір якого вкладають товстий шар утеплювача. За такої технології можна добре утеплити приміщення без втрати квадратури.

Перераховані способи можна застосовувати одночасно, що дозволить додати бажану квадратуру за рахунок підлоги, і додатково зробити велике функціональне підвіконня.


Як відбувається збільшення балкона?

Кращим рішенням буде замовити балкон під ключ у професіоналів і не вникати у всі складнощі та нюанси процесу, проте краще ознайомиться з основними етапами, щоб знати, скільки це може зайняти часу та ресурсів.


Етапи збільшення балконної площі

Роботи з додавання балконного простору проходять таким чином:

 1. Аналіз та оцінка стану конструкції;
 2. Зняття огорож, перил, очищення всіх поверхонь;
 3. Монтаж швелерів;
 4. Зварювання каркасу зі швелерами та монтаж огорожі;
 5. Кріплення лицьової обшивки конструкції;
 6. Монтаж ізоляції, утеплення, встановлення вікон, чернові роботи з внутрішньої обшивки;
 7. Роботи з декоративного оформлення внутрішнього простору;
 8. Встановлення меблів, освітлення та декору.

Професійне виконання всіх перерахованих робіт дозволить насолоджуватися оновленим, сучасним та функціональним балконним приміщенням.


Коментарі