0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Вікна з одинарним склінням: переваги та варіанти застосування

Для літніх дач, господарських будівель, балконів без утеплення, слухових вікон, веранд та альтанок стануть у нагоді вікна з одинарним склінням. Конструкція застосовується як зонування великих приміщень робочого, розважального та торговельного типу. Також цей варіант підходить для промислових складських зон, якщо продукцію можна зберігати без особливих вимог щодо температурних умов.


Для чого замовляють вікна без склопакетів

При виборі керуються кліматичними особливостями, ціновими  та конструктивними факторами.

 1. Якщо є заміський будинок для сезонного проживання, куди приїжджають відпочивати з кінця весни до початку осені, нема чого переплачувати за дороге скління.
 2. Вікна з одинарним склінням захистять балкони, веранди, лоджії від попадання опадів, задування вітру.
 3. Світлопроникні вироби матимуть менше навантаження на фундамент, ніж пакетні аналоги. Це важливо для основи будівлі, що має невисоку несучу здатність нижньої частини основи. У квартирі мала вага вікон зменшить тиск на плиту перекриття.
 4. Фурнітура поменшає зносу. Петлі вдасться вибрати менш дорогі.
 5. Якщо скло розбилося в процесі експлуатації вікна, замінити його буде досить просто.
 6. Ці моделі використовують для будь-яких розмірів отворів та форм. Бажану конфігурацію виробам надають у заводських умовах. Місто, де швидко та якісно виготовляють металопластикові вікна – Кривий Ріг.

Відмінність одинарних конструкцій від пакетних

Порівняємо  між собою показники виробів з одинарним склінням та однокамерним пакетом.

 • Коли на вулиці мороз до -20⁰С, пакет забезпечить температуру в приміщенні +4⁰С, а просте скло – нижче 0⁰С.
 • Зменшення проникнення зовнішніх шумів відрізняється у 1,5-2 рази.
 • Енергетична ефективність відповідно відрізняється на 100-150%. Це з тим, що у пакетних рішеннях повітряний простір блокує проникнення холоду всередину. А у другому варіанті одинарного скління вікон можна розраховувати лише на ущільнювачі.
 • Єдине, в чому виграє одинарна конструкція – це коефіцієнт світлопропускання. Різниця складає 8%.


Якщо замінити звичайне скло на триплекс, вдасться підвищити його ударну стійкість, знизити звукопроникнення, вітровий опір. Але чи раціонально таке робити, якщо вартість виробів значно зросте? Тоді вже краще замовити металопластикові вікна з подвійним склопакетом.

Наявність одного скла у конструкції  потребує професійної установки. Звертають увагу на підвищену жорсткість профілю. Якщо раму «поведе», то на склі з'являться тріщини.


Види стекол

Під одинарне скління вікон підходять такі типи стекол:

 • рефлекторне. Воно вбирає промені і передає теплову енергію в приміщення. Здатно захистити від цікавості перехожих;
 • вітражне. Для формування візерунка використані шматочки скла, компоненти, що клеять, накладки. Виглядають незвичайно, захищають від попадання сонця;
 • флоат. Міцне скло, з дуже рівною поверхнею та значним ступенем світлопропускання. Використовується часто, тим більше, що ціна на нього невисока;
 • ламіноване. Міцна плівка знижує інтенсивність зовнішнього випромінювання;
 • сонцезахисне. Покрито тонкою сіткою з металу, який відображає промені, що потрапляють.

Мені відомими варіантами одинарного скління вікон є:

 • загартоване армоване скло (міцніше звичайної версії, при розбиванні покривається тріщинами, уламки навколо не розлітаються);
 • самоочисне (завдяки введенню титану на етапі формування полотна скло набуває функції відторгнення бруду та пилу);
 • вогнестійке (спеціальні присадки забезпечують стійкість вікна до дії полум'я протягом 1-1,5 год).

Товщина скла вибирається, починаючи від 5 мм.


Автоматичне відкривання 

Чи можна перетворити процес механічного відкривання вікон на більш зручний? Звичайно. Встановлення автоматичних систем спростить цей процес. Замовляючи одинарне скління вікон, балкони під ключ у Кривому Розі, не забудьте згадати в компанії «ВІКНАSV» про цю опцію.


Якщо хочеться трохи утеплити одинарні вікна

Розраховувати на значний тепловий результат не доводиться, але трохи покращити ситуацію вдається. Для цього рекомендується обклеїти скла теплозберігаючою плівкою. Вона зможе на кілька градусів поліпшити мікроклімат у приміщеннях.


Коментарі